XXV Wystawa Rolnicza ROL-SZANSA 2016

W dniach 27-28 sierpnia 2016r odbyła się XXV Promocyjno - Handlowa Wystawa Rolnicza ROL - SZANSA 2016, pod honorowym patronatem MRiRW, Wojewody Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego. Szeroka gama eksponatów odmian zbóż, roślin bobowatych, okopowych i warzyw przyciągała zainteresowanie rolników stoiskiem wystawowym SDOO w Sulejowie. Tegoroczną wystawę odwiedziło ponad 5000 osób.

Lista Odmian Zalecanych (LOZ) do uprawy na terenie województwa łódzkiego i corocznie wydawana publikacja: ,,Wyniki Porejestrowych Doświadczeń Odmianowych w województwie łódzkim” to dostęp do wiarygodnej i obiektywnej informacji o odmianach. rolników najlepsza forma prezentacji osiągnięć hodowlanych.

Dzięki uprzejmości organizatorów wystawy ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach oddział w Piotrkowie Tryb. uczestnicząc w wystawie po raz kolejny odnieśliśmy sukces, bowiem poprzez fachowe doradztwo i konsultacje w zakresie właściwego doboru odmiany do uprawy, w świadomości rolników zostaje fakt, że warto zainwestować w odmiany dostosowane do lokalnych warunków gospodarowania i świadomie korzystać z LOZ (Listy Odmian Zalecanych).